Małgorzata Kołosowska

Lekcja stylu
Nad wieszakami unosi się czarodziejska aura wielkiej mody, na każdego czeka filiżanka pysznej kawy i fachowe doradztwo z zakresu odpowiedniego doboru garderoby.

Moja marka … moje najnowsze „dziecko” to MAGIA, ukryta w czarujących ubraniach, butach i dodatkach autorstwa polskich projektantów, które znajdują się w moim salonie. Oferuję w nim, najnowsze kolekcje topowych oraz niszowych kreatorów mody, również tych pochodzących z województwa świętokrzyskiego. Powstanie salonu MAGIA wynikało między innymi z przekonania, że nasze rodzime marki powinny mieć w Kielcach swoje miejsce. Chcę, aby stawały się rozpoznawalne w stolicynaszego województwa. Z wielką przyjemnością obserwuję polskie, w tym kieleckie ulice, gdzie napotykam dobrze ubrane osoby, które coraz częściej sięgają po modę z wybiegów. Myślę, że styl ubierania każdego z nas powinienmieć bardzo indywidualny charakter. Powinien także wynikać ze świadomości własnego ciała – sylwetki, proporcji, karnacji, jak również współgrać z naszą osobowością. Ważne, by w kwestii doboru garderoby mieć na siebie dobry pomysł i dopasowywać go adekwatnie do pory dnia, okoliczności, czy pełnionych ról społecznych. Moją intencją jest, aby w salonie MAGIA można było skompletować wygodny i elegancki outfit na co dzień, jak również znaleźć kreację i biżuterię na większe lub mniejsze „wyjście”. Zależy mi, aby ubierały się tu kobiety w każdym wieku, które wykonują różne zawody i poddają się różnym formom aktywności.

 

Moja pasja… to moda w każdej postaci. Zainteresowanie modą jest między innymi wyrazem uznania dla mojej Kochanej Mamy. Jej stroje stanowiły przykład dobrego stylu, jednocześnie tworząc aurę zadbanego i spójnego wizerunku eleganckiej kobiety. Cieszę się, że ta wyjątkowa dla mnie osoba,  przekazała mi zasady modowego savoir vivre’u, które mogę teraz przekazywać moim córkom. Sposób ubierania się każdego z nas jest wyrazem tego „co nam w duszy gra”. Osobiście jestem zwolenniczką klasyki z odrobiną szaleństwa, o którym decyduje szczegół, dodatek, detal, który powoduje, że nie jest nudno. Zawodowo moda towarzyszy mi od 20. lat. Zaczęło się od współpracy z dużymi markami odzieżowymi jak BIG STAR  i SIMPLE, a z czasem i za sprawą salonu MAGIA partnerami stali się dla mnie także polscy projektanci. Muszę przyznać, że kontakt z nimi sprawia mi ogromną przyjemność, jako że są to ludzie ciekawi i nietuzinkowi… po prostu artyści. Od dziecka bliskie było mi wszystko to, co estetyczne, dlatego, poza modą, fascynuje mnie sztuka, szczególnie malarstwo. Sama również w wolnej chwili… maluję.

 

Moje miejsce… bezwzględnie są nim Kielce, moje miasto rodzinne, do którego mam ogromny sentyment. To, z jednej strony piękne wspomnienia, ale też szczęśliwa teraźniejszość. Kielce, to miasto pełne pozytywnych i ciekawych ludzi , którzy, co dla mnie ważne, są gotowi do pomocy i współpracy. Jestem szczęściarą, mam dużo przyjaciół i … wspaniały Biznes Klub Malowany Szminką. To grupa charyzmatycznych kobiet, które współtworzą biznesowy klimat miasta i regionu. W naszym gronie staramy się rozwiązywać problemy, które utrudniają rozwój przedsiębiorczości, wymieniamy się know-how oraz doświadczeniami związanymi z zasobami naszych firm, jak również prowadzimy działalność charytatywną. Na naszych spotkaniach przekazujemy sobie dobrą energię, dzięki czemu wszystkie mamy  dodatkową motywację i inspirację do wszelkiego działania.